2022-03-31 17:06:18

Jakie zalety w leczeniu stomatologicznym daje użycie kamery wewnątrzustnej?

Jakie zalety w leczeniu stomatologicznym daje użycie kamery wewnątrzustnej?

Dlaczego specjalista może zdecydować się na użycie kamery wewnątrzustnej? Przede wszystkim to, co zostaje zarejestrowane przez urządzenie, jest kamera wewnątrzustna stomatologiczna LCD umieszczonym obok fotela dentystycznego. Dzięki temu stomatolog dokładnie wyjaśni pacjentowi, czego będzie dotyczyło leczenie i dlaczego jest ono ważne.

To szczególnie przydatne w sytuacjach, kiedy osoba objęta leczeniem, nie zdaje sobie sprawy z powagi problemu. Kamera wewnątrzustna bezprzewodowa
najmniejsze pęknięcie, ukruszenie czy też przebarwienie. Widząc uszkodzonego zęba, pacjent poważniej podejdzie do leczenia, a także sam zabieg będzie dla niego zrozumiały. Niektóre osoby, zestresowane wizytą w gabinecie, mogą poczuć się bardziej komfortowo, śledząc na bieżąco poszczególne etapy leczenia.

Kamera pozwala na profesjonalną ocenę stanu uzębienia pacjenta, co pomaga również w dalszym planowaniu leczenia, jeśli zmian w jamie ustnej jest więcej. Obraz ze sprzętu może być też nagrywany, aby pacjenci mogli zobaczyć postępy w prowadzonym leczeniu. Z kolei stomatolog za sprawą kamery widzi uzębienie pacjenta w powiększeniu, co pozwala mu dostrzec najmniejsze ubytki, kamień czy alarmujące stany jak zapalenie dziąseł, czy mikropęknięcia, które za pomocą szkiełka nie byłby widoczne. Szybsze staje się także zdiagnozowanie problemu w trudno dostępnych miejscach np. w okolicy ósemek, co pozwala na jak najszybsze udzielenie pomocy pacjentowi, dzięki czemu eliminuje się dalsze powikłania.
https://www.dentalzz.pl/category-127-b0-kamera-wewn%C4%85trzustna-z-monitorem.html


カテゴリ:Dental 
・プロフィール
  • 名前:DENBENKOU
  • ニックネーム:DENBENKOU
  • 住所:無回答
  • 性別:男性
  • 誕生日:1987-03-03
  • 血液型:O
  • 投資歴:無回答
・月間収支